Historia serwer'a
Wyżej Free_DNS @Dome.k.pl Free_Redir Historia serwer'a Użytkownicy

 

    Serwer powstał w marcu 1996 roku po kilku miesięcznych podchodach, razem z moim, kolegą u jego ojca w pracy. Wpierw stał 486DX-50 16 MB RAM z dyskiem 1,3 GB następnie AMD K6 3D-Now z 64 MB pamięci i dyskiem 10 GB obecnie jest to Celeron 667 z 96 MB pamięci i dyskami 10 GB i 8 GB.

        Po kilku tygodniowych zmaganiach z poprawną konfiguracją sprzętu a potem oprogramowania udało się go w końcu uruchomić. Dzięki uporowi Tomasza Bryjii, który znalazł wpis DNS za darmo i uzyskał dracula.ml.org potem został przemianowany na repcio.ml.org po drodze uzyskał kilka innych nazw (proline.ml.org, aniko.ml.org, newmw.ml.org, arrakis.ml.org, repcio.manga.art.pl, uff to chyba wszystkie), w końcu został nazwany repe.k.pl czerwcu '99 udało mi się zarejestrować moją wymarzoną domenę repcio.net i jest to końcowa nazwa serwera.
Serwer się rozrastał i obrastał w użytkowników, w końcu doszliśmy do liczby ok. 40 userów (co jest całkiem niezłym wynikiem jak na prywatny i nie komercyjny serwer) w chwili obecnej znaczna większość kont są to konta pocztowe.

    Od września '98 mamy podłączenie do sieci dzięki uprzejmości firmy Korbank, po 3 miesięcznej przerwie (po małych zgrzytach na starym miejscu). Z powodu zmiany pracy właściciela serwera planowane jest jego przeniesienie do firmy Zielona Burza (właściciela Trzebnica.NET) pod koniec I kwartału 2001 r.

Ostatnio zacząłem opracowywać oprogramowanie umożliwiające udostępnienie takich usług jak FREE_DNS, rezerwacje miejsc, @Dome.k.pl. Ponieważ sam pracuję nad tym wszystkim a do tego jestem studentem drugiego roku na Politechnice Wrocławskiej, więc prace posuwają się bardzo powoli, ale cały czas do przodu (jak czas na to pozwala).

        Obecnie już funkcjonuje FREE_DNS, druga wersja. Cały czas pracuję nad poprawieniem wydajności. W chwili obecnej serwer pracuje "prawie" Real Time czyli czasie reczywistym (czas reakcji = czas zadania pytania). Obecnie została udostępniona do beta testów usługa @dome.k.pl.

        W najbliższym czasie zostanie udostępniona nowa wersja oprogramowania integrująca usługę Free_DNS, przekierowywania poczty i stron WWW pod nazwą Repcio I-tools

This page is hosted by [REPCIO.NET] (c) 1999-2001 RePcIo@Repcio.Net

Strona została odwiedzona: [Licznik] razy
Jest teraz [Zegarek]
Dzień [Data]

Proszę odwiedź strony naszych sponsorów:
Internet Service/Access Provider Zielona Burza Trzebnica
Internet Service/Access Provider PPHU Korbank Wrocław
Klub Tańca Towarzyskiego Iskra Wrocław


oraz użytkowników:

3D Studio Max 3DstudioMax.k.pl
Maniakos Maniakos.repcio.net
Strefa Gier Strefa.repcio.net
Gildia Diablo Gildia.repcio.net
Trochę o sieciach komputerowych trzepak.ok.wroc.pl